Švédska politička navrhla, nech na školských toaletách hrá hudba, aby sa tam študenti nehanbili chodiť

Švédska politička navrhla, nech na školských toaletách hrá hudba, aby sa tam študenti nehanbili chodiť

Ak chcete dostať študentov v škole na toalety, mali by sa tam inštalovať zariadenia, ktoré budú reprodukovať hudbu. Dôvod? Ľudia sa hanbia za zvuky, ktoré na toalete vydávajú a preto tam vraj niekedy nechodia. Zdá sa vám to bláznivé? Ale nie, Cecilia Cato, radkyňa z malého švédskeho mesta Tingsryd k niečomu takému skutočne vyzvala na zasadnutí zastupiteľstva. A dokonca sa s tým dostala až na web známej britskej stanice BBC, informuje český portál E15.

„Myslím si, že pre mnoho ľudí je to skutočne problém. Pracovala som vo vzdelávacom systéme a viem, že predovšetkým študenti na stredných a vysokých školách nechcú kvôli niektorým zvukom chodiť na toalety. A to nie je dobre, kvôli ich zdraviu, „tvrdí Cecilia Cato. „Navyše sa o tomto probléme nehovoria otvorene,“ dodala podľa webu The Local.

Že sa ale o tom nehovorí, je skôr logické, dodávajú iní.

Lenže švédskej političke sa s tým nechce zmieriť. Zastupiteľstvu svojho mesta navrhla, nech nechá na všetkých školských toaletách inštalovať zariadenia, ktoré budú reprodukovať hudbu a tým by sa mal problém vyriešiť.

Aj keď sa to zdá byť celé absurdné, začala sa tejto otázke venovať aj verejná švédska televízia SVT. Tá poslala do Tingsryd štáb a ten sa vypytoval tínedžerov, ako to s tými toaletami je. A študenti priznali, že je im niekedy trápne na ne chodiť kvôli určitým zvukom.

Model navrhnutý Ceciliou Cato bol medzitým otestovaný v novovybudovanej hudobnej škole v meste. Tam hudbu na všetkých toaletách púšťajú.

Ako poznáme švédsku politickú korektnosť, skoro sa ale začne riešiť, akú hudbu by bolo najlepšie na toaletách púšťať. Trebárs slávnu švédsku skupinu ABBA? A budú sa za to platiť aj autorské práva?

0Shares
Zaujímavosti