Vedci objavili záhadné diery na dne oceánu. Sú zmätení

Vedci objavili záhadné diery na dne oceánu. Sú zmätení

Vedci objavili na dne Atlantického oceánu záhadné diery. Nachádzali sa 4 kilometre pod povrchom, uvádza denník NDTV.

Americká vládna agentúra NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) informovala o záhadných dierach na dne Atlantického oceánu, ktoré svojím tvarom pripomínajú vyvŕtané otvory. Podivný objav sa uskutočnil pomocou diaľkovo ovládanej ponorky.

Na dne oceánu boli objavené záhadné diery. Vedci sú zmätení

Posádka ponorky Okeanos Explorer ukázala zábery tohto nezvyčajného nálezu objaveného pod hladinou Atlantického oceánu. Diery vyzerajú, akoby ich vytvoril človek. Zdá sa, že malé otvory boli vyvŕtané do rovného piesčitého povrchu. Sú spojené úhľadnými, rovnými líniami. Vedci ich pozorovali niekoľko v sedimentoch stredoatlantického hrebeňa.

Foto NOAA

Americká agentúra NOAA už dostala správy o nezvyčajných nálezoch z tejto oblasti. Ich pôvod zostáva „záhadou“.

Na fotografie zverejnené americkou agentúrou reagovali používatelia internetu. Začali uvažovať, čo by mohlo byť za tými dierami. Okrem iného naznačovali, že je to dôsledok zvieraťa. „Možno je to nejaký druh kraba?“ – zaujímal sa jeden človek.

To by mohlo vysvetľovať rovné línie a rozstupy medzi otvormi. Najmä ak sa v oblasti nachádzal ďalší. Lenže všetko okolo vyzerá neporušene.“

Vyviera čerstvá voda z pozemského prameňa? Je to, akoby sa pod miestom nachádzala skala, ktorá umožňuje prúdiacej vode, aby si razila cestu týmto lineárnym spôsobom.“

Podľa denníka Sun je však pravdepodobné, že diery sú spôsobené pieskom, ktorý sa prepadáva cez pukliny v hornine. „Začal by som zisťovať, či na morskom dne nie sú nejaké jaskyne alebo deformácie.“ – navrhol jeden používateľ internetu.

Čo si myslíte o dierach na dne Atlantického oceánu?

Zdroj: NDTVNOAAThe Sun

0Shares
Zaujímavosti