Vítanie migrantov a utečencov je príležitosťou pre rast, hovorí pápež

Vítanie migrantov a utečencov je príležitosťou pre rast, hovorí pápež

Keď sa krajiny stávajú kultúrne a etnicky rozmanitejšími, ich katolícke komunity sa stávajú „katolíckymi“ a ich spoločnosti môžu čoraz viac odrážať skutočnosť, že všetci ľudia sú bratia a sestry, uviedol pápež František.

„Pri stretnutí s rozmanitosťou cudzincov, migrantov a utečencov a pri medzikultúrnom dialógu, ktorý môže z tohto stretnutia vyplynúť, máme príležitosť rásť ako cirkev a navzájom sa obohacovať,“ napísal pápež vo svojom posolstve k Svetovému dňu Migranti a utečenci, ktoré budú vo väčšine krajín označené 26. septembra.

„Všetci pokrstení, nech sa nachádzajú kdekoľvek, sú pravými členmi miestnej cirkevnej komunity a jednej cirkvi, žijú v jednom dome a sú súčasťou jednej rodiny,“ napísal pápež v správe, ktorá bola nedávno zverejnená vo Vatikáne. .

Kardinál Michael Czerny, podtajomník vatikánskej sekcie pre migrantov a utečencov, bol požiadaný o ľudí, ktorí sa obávajú napríklad toho, že pokračujúca migrácia prinesie do Európy viac moslimov, čo prispeje k ďalšiemu úpadku kresťanstva na kontinente.

„Je to skutočný problém, ak sa človek cíti v živote viery neistý, ohrozený alebo zraniteľný kvôli iným,“ uviedol. „Musíme sa dostať za‚ múr ‘za bariéru,“ a prvým krokom by mohlo byť položiť si otázku: „Hovoril som už s niekým z inej viery alebo som ho vôbec počúval? Viem, o čom hovorím, alebo sa spolieham na obrázky a slogany a dopočutie? “

Kardinál má povinnosť hľadať pravdu, povedal kardinál, „a nespoliehať sa na tieto klišé vyvolávajúce strach, ktoré sú nielen nepodložené, ale v skutočnosti slúžia iným motívom.“

0Shares
Zaujímavosti