Vymývanie mozgov sa neobmedzuje len na Rusko, prevláda aj na Západe

Vymývanie mozgov sa neobmedzuje len na Rusko, prevláda aj na Západe

Vymývanie mozgov nie je len zachovanie postsovietskeho sveta, ale prekvitá s rôznym stupňom úspechu po celom svete, píše spisovateľ a satirik Marcin Wolski pre portál niezależna.pl

Mnohí boli prekvapení, s akou ľahkosťou, s akou klamstvá z oficiálnej propagandy zachytili mysle moderných Rusov; ako nekriticky prijali, že invázia krajiny na Ukrajinu je operáciou mieru a ruskej bezpečnosti; a ako je Putinova brutálna diktatúra demokraticky zvolená, zatiaľ čo zvyšok sveta sa skladá z nacistov a bábkových režimov tancujúcich na melódiu amerického imperializmu.

Všetko, čo bolo potrebné, bolo spomenúť si na niektoré staré správy zo sovietskych čias.

Problém je v tom, že manipulácia vedúca k vymývaniu mozgov je živá a kope aj na Západe. Ako inak môžeme vysvetliť klímu vytvorenú pre tyraniu politickej korektnosti? Čo možno povedať o stave mysle ľudí v západnej Európe, ak sú podľa prieskumov verejnej mienky najdôležitejšie otázky moderného sveta prekonané skleníkovým efektom, ochranou práv menšín a presadzovaním pohlavia?

Je veľmi ťažké sledovať filmy na Netflixe pre všetku politickú korektnosť s bielymi a heterosexuálmi prezentovanými ako zloduchovia a v ktorých sú čierni, zdravotne postihnutí alebo homosexuáli vždy hrdinami – čím novšia je produkcia, tým väčší tlak politickej korektnosti v nej. Úlohy darebákov sú vyhradené pre niekoľko bielych a heterosexuálov.

Je ťažké povedať, či je to to, čo diváci chcú, pretože je to všetko, čo dostávajú.

Pripomína to jednu zo stalinských čias, keď ľudia mlčali napriek nesúhlasu, pričom tí, ktorí sa odvážili nesúhlasiť, sa cítili ako čudný človek v mori podpory režimu.

Foto Pixabay Ilustračný obrázek

0Shares
Zaujímavosti