5 znamení, ktoré znamenajú, že ste už mali koronu

5 znamení, ktoré znamenajú, že ste už mali koronu

Cítite sa bezvládni a apatickí alebo máte určité príznaky, ktoré ste nikdy predtým nemali? Možno to sú potom následky infekcie Covid-19. Toto je 5 možných znamení, že ste mali koronu.

Existuje mnoho ľudí, ktorí sú úplne bez príznakov alebo majú len mierne príznaky Covid-19, a preto ich ani nepovažujú za koronu. Povieme vám, ako spoznáte, že ste už možno mali korónový infekciu. V každom prípade by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, čo máte robiť a či stále existuje riziko infekcie.

Bolesť v krku, upchatý kašeľ, nádcha

Cítite sa ako pri chrípke, ale nemáte horúčku? Nemusíte vždy mať suchý kašeľ. Tieto príznaky preto môžu naznačovať, že ste mali miernu korónový infekciu. U osôb trpiacich alergiou na peľ je toto rozlíšenie ešte ťažšie.

Bolesti tela

Ak bolí končatiny, obvykle je to sprevádzané horúčkou a chrípkovú infekcií. Môže sa však tiež stať, že sa jedná o následky korónové infekcie. Ak sa u vás objavia tieto príznaky spolu so známkami popísanými vyššie, mali by ste určite zavolať svojho lekára.

Ťažká až extrémna únava

Jarná únava? Môže byť, ale nemusí byť. Ak trpíte ťažkou až extrémnou únavou, môže to byť známka Covid-19. Najmä únava u vás môže pretrvávať týždne a mesiace po infekcii.

Strata chuti do jedla, žiadny čuch

Pokiaľ máte malú chuť do jedla, je to typický príznak infekcie, samozrejme to nemusí vždy ísť ruka v ruke s korónou. Ale ak máte pocit, že jedlo chutí po dlhú dobu horšie, potom je to príznak, že ste pravdepodobne mali korónový infekciu.

Červené oči

Myslíte si, že máte len suché oči? Ak sú oči trvalo začervenané, môže to byť tiež známka infekcie Covid-19, pretože vírus ovplyvňuje tiež oči.

0Shares
Zdravie