Deodorant v spreji vám môže spôsobiť inkfart?

Deodorant v spreji vám môže spôsobiť inkfart?

Tínedžerka bola nájdená mŕtva na podlahe svojej spálne s plechovkou dezodorantu – a existuje podozrenie, že jej smrť bola spôsobená „chrómovaním“

Telo 16-ročnej Brooke Ryanovej našla jej matka Anne 3. februára v ich dome v Broken Hill v Novom Južnom Walese v Austrálii. Tínedžerka, ktorá sa chystala nastúpiť do 11. ročníka, ležala tvárou dolu, pod ňou bola plechovka dezodorantu a uterák. Talentovaná športovkyňa zomrela na podozrenie na infarkt po tom, ako sa nadýchala aerosólov pri smrteľnej činnosti známej ako „chrómovanie“.

V snahe zakázať tento smrteľný trend sa objavilo viacero výziev na obmedzenie predaja plechoviek dezodorantov – predtým sa k tomu vyjadrila aj austrálska učiteľka.

Mama Anne Ryanová prehovorila o smrti svojej dcéry na Deň matiek v Austrálii 8. mája, aby varovala ostatných rodičov pred nebezpečenstvom.

Pani Ryanová povedala pre Sydney Morning Herald: „Zobudím sa, myslím na ňu, idem spať a myslím na ňu… Každý deň je pre mňa nočnou morou.

„Bolo to krásne dievča so zlatým srdcom, ktoré mi jednoducho veľmi chýba, a bola by úplne zničená, keby som vedela, aký negatívny dopad mala jej smrť na toľko ľudí.“

Brooke bola nadšenou športovkyňou, ktorá bola členkou futbalového klubu North a akademického tímu futbalového klubu Greater Western Sydney Giants. Píše portál Express.co.uk

Pani Ryanová sa domnieva, že jej dcéra zomrela na syndróm náhleho úmrtia v dôsledku sniffingu, hoci správa koronera ešte nebola zverejnená.

Organizátori z miestnej austrálskej futbalovej ligy jej po tragickej smrti vzdali hold.

Pani Ryanová uviedla, že Brooke bojovala s úzkosťou, najmä počas pandémie, ale snívala o tom, že sa stane právničkou, fyzioterapeutkou alebo kozmetičkou, keď bude staršia.

Pani Ryanová presadzuje, aby sa viac ľudí dozvedelo o rizikách inhalantov, keďže tento smrteľný trend je medzi mladými ľuďmi čoraz populárnejší.

 

0Shares
Šokujúce Zdravie