Neuveriteľné: Izraelčania publikovali významnú štúdiu o Ivermectine, nášmu ŠÚKL je to však málo

Neuveriteľné: Izraelčania publikovali významnú štúdiu o Ivermectine, nášmu ŠÚKL je to však málo

Izraelčania publikovali významnú štúdiu o Ivermectine. Nášho ŠÚKL sa to zjavne netýka. Zrejme preto, lebo Ivermectin je lacný a môže na rozdiel od vakcín naozaj pomôcť ľuďom. 

Je zvláštne, že to, čo nie je pre našich doktorov dobré, u mnohých v zahraničí zaberá. Príkladom je liek Ivermectin, ktorý sa používa najmä v počiatočnej fáze liečby COVID-19. Ako uvádza portál cnn.iprima.cz, Ivermectin podľa nedávneho výskumu v Izraeli môže pomôcť skrátiť dĺžku infekcie ľudí nakazených koronavírusom. O novej štúdii informoval Jerusalem Post.

Takmer 72 percent dobrovoľníkov liečených Ivermectnom malo negatívny test na COVID-19

Slovensko je konzervatívna krajina, pretože podľa Štátneho ústavu na kontrolu liečiv (ŠÚKL) na použitie lieku Ivermectinu pri liečbe covidu nie je dostatok dát! Naši odborníci zo ŠÚKL zrejme nesledujú svetové trendy a najmä výskumy v zahraničných vedeckých inštitúciách. Profesor Eli Schwartz, ktorý je zakladateľom Centra cestovnej medicíny a tropických chorôb v meste Beer Ševa, začal s výskumom v máji 2020. Cieľom štúdie jeho vedeckého tímu bolo na 89 dobrovoľníkoch starších ako 18 rokov vyhodnotiť účinnosť Ivermectinu, ktorý sa používa ako antiparazitikum, u pacientov s miernym až stredne ťažkým priebehom COVID-19.

Dobrovoľníci boli rozdelení do dvoch skupín. Jedna polovica dostávala Ivermectin, tablety im boli podávané tri dni po sebe hodinu pred jedlom. Druhej skupine bolo podávané placebo. Dobrovoľníci boli potom testovaní pomocou štandardného PCR testu z nosohltanového výteru s cieľom vyhodnotiť, či u nich došlo k zníženiu vírusovej záťaže. Výtery im odoberali každé dva dni. Takmer 72 percent dobrovoľníkov liečených Ivermectinom malo na šiesty deň, teda tri dni po ukončení liečby, negatívny test na koronavírus. U tých, ktorí dostávali placebo, to bola polovica.

Viac info na hlavnydennik.sk

0Shares
Slovensko Zdravie