Nórski experti na COVID tvrdia, že Omicron by mohol poskytnúť „najlepší scenár“ „prirodzenej imunity“

Nórski experti na COVID tvrdia, že Omicron by mohol poskytnúť „najlepší scenár“ „prirodzenej imunity“

Odborníci na COVID v Nórsku tvrdia, že variant Omicron, ktorý je vysoko prenosný, ale „miernejší“, by sa mohol ukázať ako „najlepší scenár“, pretože by posilnil „prirodzenú imunitu“ a priblížil koniec pandémie.

Štátny epidemiológ Frode Forland v krajine reagoval na správy o najväčšom prepuknutí Omicron mimo Južnej Afriky, ku ktorému došlo na vianočnom večierku v Osle.

„Až 120 ľudí, ktorí navštívili reštauráciu a bar Louise v noci 26. novembra, malo teraz pozitívny test na koronavírus, približne polovica z nich mala pozitívny skríning na omikrón, pričom u 13 z nich sa dokázalo, že majú variant v poradí,“ uvádzajú správy. telegraf.

Doktorka infekčnej choroby z Oslo Tine Ravlo prezradila: „Majú príznaky ako horúčka, kašeľ, bolesť hlavy, bolesť svalov, únava, ale zatiaľ nikto z nich vážne neochorel a nikto z nich nebol liečený v nemocnici.“

Podľa Forlanda je to pozitívna správa, pretože jasne naznačuje, že variant „by bol veľmi mierny a veľmi prenosný“.

„To je nádej. To je najlepší scenár, aký môžeme mať,“ povedal. „To, že sa to začína zhoršovať, to pochopí väčšina ľudí a získajú prirodzenú imunitu.“ Píše portál Summit.

„Je možné, že sa teraz replikoval a zmutoval toľkokrát, že toto je z hľadiska vírusu optimálna pozícia, aby sa rozšíril a nezabil hostiteľov,“ dodal Forland.

„To je to, čo sme predtým videli pri iných chorobách. A samozrejme, potom sa to dostane skôr do endemickej fázy,“ uzavrel.

0Shares
Zdravie