Pohlavné orgány partnera prezradia, že je vážne chorý. Ako to spoznáte?

Pohlavné orgány partnera prezradia, že je vážne chorý. Ako to spoznáte?

Ženské pohlavné orgány a ich stav môžu v širšom meradle naznačiť niekedy aj závažný zdravotný problém. Toto tvrdenie pre vás asi nie je žiadnym prekvapením, vedeli ste ale, že podobné je to aj pri penise vášho partnera? Čo znamenajú rôzne odlišnosti?

Pokiaľ vášho muža penis svrbí, bolí či na ňom pozoruje nejaký opuch, môže to byť príznak zdravotnej komplikácie. Nabudúce, až pôjdete do postele, tak sa na svojho partnera poriadne „pozrite“, a pokiaľ zistíte niečo z nižšie uvedeného, smerujte ho k lekárovi.

Stoporený penis je zakrivený
Pokiaľ je penis partnera zakrivený, jedná sa zrejme o takzvanú Peyronieho chorobu. Toto ochorenie môže výrazne zhoršiť kvalitu života pacienta a hlavne jeho sexuálnu stránku. Predtým sa veľmi neobjavovala, dnes je ale dokázané, že postihuje až 5 percent mužov. V tomto prípade je najlepšie navštíviť urológa, ktorý zistí, kde je problém. Muži s touto chorobou sú totiž aj vo zvýšenom riziku vzniku niektorého z druhov rakoviny. Faktom ale je, že zakrivený penis môže byť aj dôsledkom nejakého poranenia, napríklad pri športe.

Stále stoporený?
Niekedy sa stáva, že sa muž nemôže zbaviť stoporeného penisu, v tomto prípade môže ísť o cievne ochorenie. Partner môže mať totiž zablokovanú lymfatickú žľazu. Aj v tomto prípade je určite dobré navštíviť urológa.

Viac info na mojezdravi.cz

0Shares
Zaujímavosti Zdravie Zdravý život