Kazateľ zo Saudskej Arábie vyhlásil, že si ženy môžu za to, ak sú znásilnené

Kazateľ zo Saudskej Arábie vyhlásil, že si ženy môžu za to, ak sú znásilnené

Kazateľ zo Saudskej Arábie vyhlásil, že si ženy môžu za to, ak sú znásilnené. Ahmed Bin Saad Al Qarn povedal, že to ony sú príčinou „obťažovania a cudzoložstva,“ keďže k tomu muža podnecujú. Duchovný zverejnil svoje kontroverzné vyhlásenie na svojom Twitteri.

V jednom z videí, ktoré Al Quarni zverejnil, vyhlasuje: „Pozrite sa na ženu v tomto videu. Prinútila muža k šialenstvu. Neviň za to muža. “

„Ak ju muž znásilní, príde domov a bude plakať nad svojou dôstojnosťou. Prisahám Bohu, že sú ženy príčinou obťažovania a cudzoložstvo. Pozrite sa na ženu v tomto videu. Ona je tá, ktorá zastavila muža riadiaceho vozidlo a ona je tá, ktorá k nemu prisadla do auta, „povedal moslimský kazateľ vo videu.

„Žena, ktorá opustí svoj dom s make-upom a voňavkou, je cudzoložnica. Dobrá žena, ktorá má na sebe kuchynskú zásteru, nikdy takto z domu neodíde. Neviň muža, „pokračoval Al Quarni. Jeho vyhlásenie prišlo po tom, čo bol zrušený dobročinný koncert egyptskej speváčky Sherline na podporu detí s rakovinou.

Saudskoarabské úrady uviedli, že dôvodom bolo to, že usporiadatelia udalosti nepodali žiadosť o povolenie takejto akcie. Konzervatívci v Saudskej Arábii proti koncertu spustili twitterovú kampaň. Saudské úrady síce povolili po dvadsaťročnom zákaze koncertov organizovanie týchto akcií, ale len za účasti mužských spevákov a hudobníkov.

zdroj: slobodnyvyber.sk

 

0Shares
Zaujímavosti Žena