Odľahčená konjaková zmrzlina

Odľahčená konjaková zmrzlina

Znie to neuveriteľne? Áno, aj túto obľúbenú letnú pochúťku môžete poňať zdravo. Aj v domácich podmienkach si ju poľahky vyrobíte a určite si aj pochutíte. Okrem čerstvého ovocia pridajte aj rozmixovanú prílohu Slim Pasta. Na chuti nepobadáte nič, ale vďaka obsiahnutej vláknine vás viac zasýti a bude vám krásne držať pokope.

Ingrediencie:

Ako na to

Mixér naplňte čerstvým ovocím, pridajte ryžu Slim Pasta a trochu vody. Chvíľu mixujte, aby zmes dostatočne zhustla, ale pritom stále obsahovala kúsky ovocia. Vylejte do plastových nádoby na nanuky a nechajte cez noc odstáť v mrazničke.

Tip: takto jednoducho pripravíte zmrzlinu z rôznych druhov ovocia. Ak nebude ovocie dostatočne sladké, pridajte kvapku čakankového sirupu s nízkym obsahom cukru.

Domáca proteínová zmrzlina

Čo budete potrebovať?

Postup

Všetky suroviny premiešajte a dochuťte svojou obľúbenou príchuťou KetoMix. Zmes vložte do formičiek na nanuky a dajte zmraziť. Ak chcete mať zmrzlinu dvojfarebnú, nechajte najprv zmrznúť polovicu zmesi s drievkom a následne prilejte zmes druhej farby, ochutenú inou príchuťou. Ak doma nemáte formičky na nanuky, jednoducho postačí len nádobka z jogurtu.

TIP: Ak do zmrzliny pridáte malé množstvo jahôd, malín alebo čučoriedok, pochutíte si ešte viac a ketózu neohrozíte. Dávajte si však pozor, aby ste nezjedli viac ako 50 g tohto ovocia za deň.

Autor: Monika Mičúchová

0Shares
Žena