ME vo futbale 2024: Výsledky – streda 26. jún

27.6.2024 (SITA.sk) – Stredajšie stretnutia na futbalových majstrovstvách Európy v Nemecku uzavreli skupinovú časť a rozhodli o postupujúcich do osemfinále.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Medzi nimi nechýbajú ani Slováci, ktorí vo Frankfurte nad Mohanom remizovali s Rumunmi 1:1 a z E-skupiny postúpili so ziskom štyroch bodov z tretej priečky. Ďalej idú aj Rumuni a aj Belgičania, ktorí remizovali s Ukrajincami 0:0 a svojho súpera „odprevadili domov“.

V F-skupine už mali portugalskí reprezentanti istotu postupu z 1. priečky a v stredu podľahli výberu Gruzínska 0:2. Spoločne sa tešia z postupu a s nimi aj Turci, ktorí triumfovali nad Čechmi 2:1. Český tím hral od 20. minúte bez vylúčeného Antonína Baráka a aj keď v druhom polčase na vedúci gól Hakana Calhanoglua kontroval vyrovnaním Tomáš Souček, definitívnu bodku za stretnutím dal zásah Cenka Tosuna v nadstavenom čase.

Známe je už aj to, že z tretích miest v skupinách sa do osemfinále nedostali Maďari ani Chorváti. Tretia pozícia okrem Slovákov stačila aj tímom Gruzínska, Holandska a Slovinska.

ME vo futbale 2024 – výsledky (streda 26. jún 2024)

Gruzínsko – Portugalsko 2:0 (1:0)

Góly: 2. Kvaratskhelia, 57. Mikautadze (z pok. kopu)

Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – ME vo futbale 2024: Výsledky – streda 26. jún © SITA Všetky práva vyhradené.