ME vo futbale 2024: Výsledky – nedeľa 23. jún (foto)

24.6.2024 (SITA.sk) – S domácimi Nemcami do osemfinále majstrovstiev Európy v Nemecku postúpili zo základnej A-skupiny aj futbalisti Švajčiarska.

Viac o téme: ME vo futbale 2024

Helvéti v záverečnom vystúpení skupiny dlho viedli nad favoritom presným zásahom Dana Ndoyeho, keď nemeckému výberu predtým systém VAR „zrušil“ gól Robert Andricha.

Nemci napokon získali aspoň bod, keďže v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal Niclas Füllkrug. Nemecký výber sa so siedmimi bodmi stal víťazom skupiny, päťbodoví Švajčiari obsadili druhú priečku.

V priamom súboji o 3. pozíciu v A-skupine uspeli Maďari.

V 70. minúte síce prišli o útočníka Barnabása Vargu, ktorý sa v pokutovom území súpera zrazil s brankárom Angusom Gunnom a dlhé minúty ho ošetrovali priamo na hracej ploche, potom ho na nosidlách transportovali do útrob štadióna.

Po prehrách v prvá dvoch dueloch sa maďarskí reprezentanti napokon dočkali triumfu, keď v desiatej nadstavenej minúte rozhodol striedajúci Kevin Csoboth.

Maďarský tím skončil v tabuľke tretí s troma bodmi a skóre 2:5. Stále má matematickú šancu na postup do osemfinále, je však pravdepodobné, že sa nepredstaví vo vyraďovacej časti. Škóti s jediným bodom z troch stretnutí cestujú domov.

V pondelok sú na programe tiež iba dve stretnutia, duelmi Chorvátsko – Taliansko a Albánsko – Španielsko vyvrcholí B-skupina.

ME vo futbale 2024 – výsledky (nedeľa 23. jún 2024)

Zobraziť fotogalériu k článku:
ME vo futbale 2024: 10. deň / 23. jún (fotografie)

Gól: 90.+ Csoboth

ME vo futbale 2024 – program (pondelok 24. jún 2024)

B-skupina:

Chorvátsko – Taliansko (Lipsko, 21.00)
Albánsko – Španielsko (Düsseldorf, 21.00)

Viac k témam: Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku
Zdroj: SITA.sk – ME vo futbale 2024: Výsledky – nedeľa 23. jún (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.