Zbadáte hada v tejto záludnej optickej ilúzii za 15 sekúnd, aby ste prekonali rekord?

Zbadáte hada v tejto záludnej optickej ilúzii za 15 sekúnd, aby ste prekonali rekord?

Milovníci hádaniek sa takmer snažia vyriešiť najnovšiu optickú ilúziu založenú na zvieratách od maďarského autora-umelca Gergelya Dudása – alias Dudolfa.

Tentoraz sú diváci vyzvaní, aby našli jediného hada medzi morom korytnačiek.

Okrem toho každý, kto zbadá hada za menej ako 15 sekúnd, údajne prekoná svetový rekord, podľa ľudí, ktorí sledujú tento druh úspešnosti.

Herpetologické „Kde je Waldo“, ktoré vytvoril maďarský karikaturista a iluzórny maven Gergely Dudás, ukazuje zhromaždenie zelených a hnedých korytnačiek na trávnatom poli so slitherer zdanlivo nikde v dohľade.

Lokalizácia hada v tráve je obzvlášť zložitá vzhľadom na to, že had vyzerá identicky s dlhými zelenými krkmi korytnačiek.

Našťastie pre rozstrapatených hlavolamov, Dudás poskytol praktický spojler, ktorý ukazuje záludného hada, ktorý strká hlavu spoza korytnačích škrupín v ľavom dolnom rohu. Tento krikľúň je jedna hlava a krk bez škrupiny, ktorá sa objavuje v mori hadov.

Stále ho nedokážete spozorovať? Keď sa vzdáte, posuňte sa do dolnej časti tejto stránky, aby ste odhalili výsledok.

Úplné odhalenie: Optické ilúzie, ako je táto, sú často myslené len ako bezstarostné odklonenie sa od stresu moderného života – ale majú tiež legitímnu vedeckú hodnotu pre zdravotníckych pracovníkov. Tieto upútavky na mozog sa pripisujú tomu, že pomáhajú výskumníkom objasniť komplexné vnútorné fungovanie ľudskej mysle a to, ako reaguje na svoje okolie. Píše portál NYpost.

Dr. Gustav Kuhn, psychológ a odborník na ľudské vnímanie na Goldsmiths University v Londýne, raz pre The Sun vyhlásil, že ilúzie sú dôležité pre naše chápanie mozgu: „Vnímanie zvyčajne považujeme za samozrejmosť a zriedka premýšľame o tvrdej práci, ktorá je základom každodenných úloh, ako je vidieť šálku kávy pred sebou.“

Hadia optická ilúzia
Had je jediná hlava-krk a krk, ktorý nevytŕča z prednej časti korytnačích škrupín.
thedudolf.blogspot.com

 

0Shares
Chrústik Ostatné Uletený