Bratislavské Coneco ponúka inovácie v stavebníctve aj bezplatné poradenstvo, hlavnou témou je digitalizácia a zmeny na trhu práce

Bratislavské Coneco ponúka inovácie v stavebníctve aj bezplatné poradenstvo, hlavnou témou je digitalizácia a zmeny na trhu práce

21.3.2024 (SITA.sk) – Nové kvalifikačné požiadavky pre stavebníctvo v súvislosti s digitalizáciou a zmenami na trhu práce je jednou z troch hlavných tém štvrtkovej odbornej konferencie Fórum slovenského stavebníctva 2024. Účastníci budú v rámci tohto panela diskutovať o transformácii vzdelávania v stavebníctve a o potrebnom zvýšení financovania, materiálno-technickom zabezpečení, ako aj o zvýšení atraktívnosti pedagogického zamestnania a práce v tomto odbore, či o medziodvetvovej spolupráci a kontinuálnom vzdelávaní nového typu.

Tradičné podujatie Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) a Technického skúšobného ústavu stavebného (TSÚS) je zamerané aj na nové trendy vo výstavbe nájomného bývania, financovanie úspor energie pri obnove budov a podporu inovatívnych riešení.

Konferencia v rámci veľtrhu Coneco

Odborníci sa budú venovať aj požiadavkám a podmienkam na uskutočnenie obnovy verejných budov. Konferencia sa koná v rámci veľtrhu stavebníctva Coneco, je určená pre verejných a súkromných investorov, developerov, lídrov priemyslu, ale aj primátorov, starostov, zástupcov verejného sektora, manažérom projektových a stavebných firiem, účastníkom vzdelávania v stavebníctve.

ZSPS sa na najväčšom domácom stavebnom veľtrhu v bratislavskom výstavisku Incheba Expo opäť sústredil na prepojenosť stavebníctva s novými a digitálnymi technológiami aj výzvami pre toto odvetvie. Profesijná organizácia zamestnávateľov v stavebníctve prezentuje záverečné výsledky medzinárodného európskeho projektu GreenDeal4Buildings.

Osem cestovných máp a akčných plánov

V rámci inovačného programu EÚ Horizont 2020 boli zriadené okrúhle stoly na financovanie inteligentných budov v Českej republike a na Slovensku. Výstupom projektu je podľa ZSPS osem cestovných máp a akčných plánov, na ktorých príprave sa podieľali všetky významné zainteresované subjekty. Zameriavajú sa na rozvoj troch pilierov iniciatívy venovaných obytným a nebytovým budovám, priemyselným stavbám a inteligentnej mestskej infraštruktúre.

Viac k témam: EÚ Horizont 2020, Fórum slovenského stavebníctva 2024, Incheba Expo, Stavebníctvo
Zdroj: SITA.sk – Bratislavské Coneco ponúka inovácie v stavebníctve aj bezplatné poradenstvo, hlavnou témou je digitalizácia a zmeny na trhu práce © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ekonomika