Putin zaplatí ešte vyššiu cenu za svoju agresiu. Biden oznámil viac ako 500 nových sankcií proti Rusku

Putin zaplatí ešte vyššiu cenu za svoju agresiu. Biden oznámil viac ako 500 nových sankcií proti Rusku

23.2.2024 (SITA.sk) – Americký prezident Joe Biden v piatok oznámil nový balík viac ako 500 sankcií voči Rusku pre jeho vojnu na Ukrajine a pre smrť Alexeja Navaľného. Uviedol to prostredníctvom vyhlásenia na oficiálnom webe Bieleho domu.

„Dnes oznamujem viac ako 500 nových sankcií proti Rusku za jeho pokračujúcu dobyvateľskú vojnu na Ukrajine a za smrť Alexeja Navaľného, ktorý bol odvážnym protikorupčným aktivistom a najzúrivejším vodcom Putinovej opozície,“ vyhlásil Biden.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tieto sankcie budú podľa neho zamerané na jednotlivcov spojených s väznením Navaľného, ako aj na ruský finančný sektor, vojenskú priemyselnú základňu, obstarávacie siete a osoby, ktoré sa vyhýbajú sankciám na viacerých kontinentoch. „Zabezpečia, že Putin zaplatí ešte vyššiu cenu za svoju agresiu v zahraničí a represie doma,“ dodal Biden.

„Zavádzame tiež nové vývozné obmedzenia pre takmer 100 subjektov na poskytovanie podpory ruskej vojnovej mašinérii zadnými vrátkami. Podnikáme kroky na ďalšie zníženie energetických príjmov Ruska. A nasmeroval som svoj tím na posilnenie podpory občianskej spoločnosti, nezávislých médií a tých, ktorí bojujú za demokraciu na celom svete,“ skonštatoval Biden.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Putin zaplatí ešte vyššiu cenu za svoju agresiu. Biden oznámil viac ako 500 nových sankcií proti Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ekonomika