Hlas vytiahol na Remišovú pol miliónovú hypotéku a vilu v Kittsee, bývalá ministerka podáva trestné oznámenie

Hlas vytiahol na Remišovú pol miliónovú hypotéku a vilu v Kittsee, bývalá ministerka podáva trestné oznámenie

18.9.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 18. septembra, 14:40

Bývalá vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) by mala vysvetlil financovanie svojej vily v Rakúsku. Uviedol do bývalý poradca vicepremiérov Petra Pellegriniho a Richarda Rašiho Martin Dorčák (Hlas-SD), ktorý v tejto súvislosti zverejnil aj výpis z rakúskeho katastra nehnuteľností.

Zobrala si pol miliónovú hypotéku

Podľa výpisu má vila v obci Kittsee zastavanú plochu 286 metrov štvorcových a je postavená na dvoch pozemkoch o celkovej rozlohe 840 metrov štvorcových.

„Remišovci podpísali kúpnu zmluvu na dom v septembri 2022. Podľa výpisu z katastra si Veronika Remišová na kúpu vily zobrala hypotéku z rakúskej banky vo výške 546 000 eur,“ spresnil Dorčák a vyzval Remišovú, aby financovanie vily transparentne vysvetlila.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nejde o nezanedbateľnú položku

„Ak si pani Remišová zobrala viac ako pol miliónovú hypotéku, pri päťpercentnom úroku a 30-ročnej splatnosti by ju splácala po troch tisícoch eurách mesačne. Okrem toho, nevieme, koľko za vilu zaplatila mimo hypotéky a koľko ju bude stáť rekonštrukcia, ktorá je očividne potrebná a ktorá už niekoľko mesiacov prebieha,“ doplnil Dorčák s tým, že splácanie takejto sumy mesačne nie je nezanedbateľná položka ani pre poslancov či ministrov.

„Okrem tejto vily podľa posledného dostupného majetkového priznania na stránke NR SR vlastní alebo s manželom spoluvlastní pani Remišová tri byty v Bratislave, chatu pod Tatrami a byt v Belgicku,“ uzavrel Dorčák.

Remišová podá trestné oznámenie

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová reagovala, že v súvislosti s tvrdeniami predstaviteľov strany Hlas o jej majetku podá trestné oznámenie.

Trestné oznámenie podáva na konkrétne osoby, keďže snahy o osobnú pomstu už podľa nej zrejme napĺňajú skutkovú podstatu viacerých trestných činov, zároveň je v štádiu prípravy i civilná žaloba o ochranu osobnosti.

Ako informoval tím strany Za ľudí, predsedníčka strany Remišová vie zadokumentovať každé euro, ktoré zarobila. Spochybňovanie pôvodu je majetku zo strany politických subjektov Hlas-SD a Smer-SD považuje Remišová za cynické klamstvá a účelovú snahu o diskreditáciu. Predmetné vyjadrenia označuje za úbohú predvolebnú kampaň

Predali nehnuteľnosť v Bruseli

Strana uviedla, že Remišová a jej manžel roky pracovali v zahraničí, kde mali vyšší príjem, než má aktuálne v slovenskej politike a všetok majetok nadobudli mimo politiky.

„Od roku 2008 vlastnila v Bruseli väčšiu nehnuteľnosť, ktorú minulý rok s manželom predali a peniaze investovali do domu neďaleko Bratislavy. Dom je riadne uvedený v majetkovom priznaní, rovnako ako všetok majetok Veroniky Remišovej. Na rozdiel od mnohých iných politikov neskrýva svoj majetok v rôznych daňových rajoch alebo vo firmách,“ tvrdí strana Za ľudí.

Strane Hlas-SD odporučili, aby sa sústredili na pôvod majetku svojho predsedu Petra Pellegriniho i nákladnú kampaň.

„Politici ako Fico a Pellegrini zjavne nevedia pochopiť, že si človek môže zarobiť mimo politiky aj poctivým spôsobom, a o to úbohejší je takýto útok plný klamstiev. Nad rámec zákonnej povinnosti ale Veronika Remišová poskytne v čo najkratšom čase majetkové priznanie aj Transparency, kde bude k dispozícii,“ uzavrel politický subjekt.

Viac k témam: kúpa domu, Predsedníčka strany Za ľudí
Zdroj: SITA.sk – Hlas vytiahol na Remišovú pol miliónovú hypotéku a vilu v Kittsee, bývalá ministerka podáva trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ekonomika