Minister Kaliňák slávnostne otvoril 11. ročník medzinárodného veľtrhu IDEB Defence&Security (video+foto)

Minister Kaliňák slávnostne otvoril 11. ročník medzinárodného veľtrhu IDEB Defence&Security (video+foto)

14.5.2024 (SITA.sk) – Minister obrany Robert Kaliňák slávnostne otvoril 11. ročník medzinárodného veľtrhu obrannej techniky IDEB Defence&Security 2024 v bratislavskej Inchebe. Urobil tak spolu s náčelníkom Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Danielom Zmekom.

Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva obrany (MO) SR s tým, že veľtrh bude pre návštevníkov otvorený od 14. do 16. mája. Ako uviedol minister, silný a dynamický obranný priemysel je v transatlantickom priestore zásadným predpokladom pre bezpečnosť a stabilitu Slovenska, ako aj jeho spojencov.

Nenahraditeľná úloha veľtrhu

„Slovensko si uvedomuje svoju úlohu v tejto oblasti a nechce zaostávať,“ vyhlásil Kaliňák a zdôraznil, že veľtrh má v tomto zmysle nenahraditeľnú úlohu. Ako priblížil, slovenským firmám obranného priemyslu pomáha otvárať dvere na svetové trhy. MO SR je partnerom veľtrhu už od jeho začiatkov.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/05/kalinak-ideb.mp4

Prezentujú sa na ňom najnovšie produkty a služby pre obranné, bezpečnostné a záchranné zložky, ako aj inovatívne moderné obranné prístupy. Súčasťou veľtrhu sú aj tento rok slovenské ozbrojené sily so statickými a dynamickými ukážkami.

Najnovší produkt slovenského obranného priemyslu

„Veľtrh prezentuje produkty a služby pre obranu a bezpečnosť viac ako 100 vystavovateľov z 12 krajín. Viac ako 40 vystavovateľov z celkového počtu sú zástupcovia slovenského obranného priemyslu, vrátane zbrojárskych podnikov rezortu obrany,“ priblížil rezort obrany.

Kaliňák na veľtrhu slávnostne predstavil najnovší produkt slovenského obranného priemyslu, a to samohybný mínomet AM-120. Predstavil ho spolu s predsedom predstavenstva ZTS Špeciál Miroslavom Simom. „Mínomet kalibra 120 mm je výnimočný aj tým, že má kadenciu 20 rán za minútu a bol vyvinutý v štátnej akciovej spoločnosti ZTS Špeciál v Dubnici nad Váhom,“ uzavrelo ministerstvo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: bezpečnostný a obranný priemysel, Incheba Expo, Minister obrany SR, samohybný mínomet AM-120, Veľtrh
Zdroj: SITA.sk – Minister Kaliňák slávnostne otvoril 11. ročník medzinárodného veľtrhu IDEB Defence&Security (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ekonomika