Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov

Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov

21.7.2021 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť Netflix podnikajúca v oblasti streamovacích služieb v druhom kvartáli tohto roka evidovala najhoršie spomalenie rastu počtu predplatiteľov za osem rokov. Firma preto do svojej ponuky pridáva novú atrakciu, a to videohry.

Streamovací gigant oznámil, že svojim terajším predplatiteľom ponúkne videohry bez dodatočných príplatkov, ale neuviedol, kedy túto službu odštartuje.

Najslabší výkon

Počas apríla až júna spoločnosť Netflix získala 1,5 milióna nových predplatiteľov. Bolo to však podstatne slabšie tempo pribúdania predplatiteľov ako v uplynulých rokoch.

Za január až jún tohto roka firma získala 5,5 milióna predplatiteľov, čo však bol jej najslabší výkon za polrok od roku 2013.

Takmer dvojnásobný zisk

Netflix však za apríl až jún dosiahol zisk 1,35 miliardy dolárov čiže 2,97 dolára na akciu. Išlo o takmer zdvojnásobenie zisku v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška. Tržby spoločnosti sa zvýšili o 19 percent na 7,3 miliardy dolárov.

Netflix zostáva zďaleka najväčšou streamovacou službou na svete, hoci v tejto oblasti podnikania je čoraz silnejšia konkurencia a pôsobia v nej napríklad aj Walt Disney, HBO, Amazon a Apple.

Viac k témam: streamovacia služba
Zdroj: Webnoviny.sk – Rast počtu predplatiteľov Netflixu sa prudko spomalil, bol najhorší za osem rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Film a TV