Naď vymenoval nového riaditeľa Múzea Slovenského národného povstania, povedie ho Uhrin

Naď vymenoval nového riaditeľa Múzea Slovenského národného povstania, povedie ho Uhrin

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – Novým riaditeľom Múzea Slovenského národného povstania (SNP) sa stal kurátor a historik Marian Uhrin. Do funkcie ho vymenoval 1. apríla minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Úspešný kandidát vzišiel z výsledku výberového konania. Informoval o tom rezort obrany na svojej internetovej stránke.

Výberové konanie bolo dvojkolové. Pozostávalo z neverejnej časti, ktorej súčasťou bol písomný test a ústny pohovor, a z verejného vypočutia. Neverejná časť sa uskutočnila dňa 16. marca 2022 a zúčastnili sa jej všetci štyria prihlásení uchádzači: Pavol Šteiner, Pavel Mičianik, Jaroslav Mazůrek a Marian Uhrin.

Verejná časť výberového konania sa konala 29. marca 2022. Postúpili na ňu dvaja uchádzači, ktorí v rámci neverejnej časti úspešne absolvovali písomný test a zúčastnili sa ústneho pohovoru s výberovou komisiou. „S vedením Múzea SNP komunikujeme na pravidelnej báze a tak, ako aj doteraz, očakávame z jeho strany transparentné riadenie a dôstojnú reprezentáciu,“ uviedol Naď.

Marian Uhrin viedol múzeum ako dočasný riaditeľ po Stanislavovi Mičevovi, ktorého ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) odvolala k 30. septembru 2021. Pod starým vedením múzea podľa ministerstva kultúry prichádzalo k viacerým pochybeniam. Poslanci Národnej rady SR zároveň 24. novembra schválili novelu, podľa ktorej sa múzeum presunulo zo zriaďovateľskej pôsobnosti ministerstva kultúry do pôsobnosti rezortu obrany.

Zdroj: Webnoviny.sk – Naď vymenoval nového riaditeľa Múzea Slovenského národného povstania, povedie ho Uhrin © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Kultúra