Elon Musk odhalil najväčšiu hrozbu pre budúcnosť civilizácie: Toto považuje za extrémne riziko

Elon Musk odhalil najväčšiu hrozbu pre budúcnosť civilizácie: Toto považuje za extrémne riziko

Miliardár Elon Musk sa podelil o svoje obavy z toho, čo považuje za potenciálne najväčšie riziko pre budúcnosť civilizácie“. Podľa jeho slov by sme sa nemali obávať preľudnenia, pretože čoskoro dôjde k presnému opaku. Jeho riešenie tohto problému je skutočne inovatívne – odporúča kolonizovať Mars.

Riaditeľ spoločnosti Tesla sa na Twitteri podelil so svojimi myšlienkami o budúcnosti ľudstva a planéty. Reagoval tak na článok od Wall Street Journal. Ten sleduje, ako americký populačný rast, ktorý je už teraz slabý, klesá bližšie k nule v dôsledku pandémie COVID-19. „Kolaps populácie je potenciálne najväčším rizikom pre budúcu civilizáciu,“ napísal Musk. „A to je len pre Zem! Mars má nulovú ľudskú populáciu. Potrebujeme veľa ľudí, aby sa z nás stala multiplanetárna civilizácia,“ uviedol v ďalšom príspevku.

Na Muskov príspevok reagovali ďalší užívatelia Twitteru, pričom mnohí mu prejavili podporu. „Elon Musk je najmúdrejší človek, akého poznám,“ poznamenal jeden z komentujúcich. „Ďakujem, že ste sa o tom rozhovorili. Mnoho ľudí si myslí, že preľudnenie je problém, ale v skutočnosti je to naopak. Ste jedným z prvých na vrchole, ktorým legitímne záleží na budúcnosti ľudstva, na tejto planéte i mimo nej. PS: Blahoželám k dnešným úžasným ziskom Tesly,“ komentoval ďalší.

 

Viac info na topky.sk

0Shares
Šokujúce Zaujímavosti