Slovenská futbalová reprezentácia má nového trénera, Tarkoviča nahradil Calzona

Slovenská futbalová reprezentácia má nového trénera, Tarkoviča nahradil Calzona

30.8.2022 (Webnoviny.sk) – Talian Francesco Calzona bude novým hlavným trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie. Ako informuje Slovenský futbalový zväz (SFZ) na svojom webe, s 53-ročným odborníkom podpísal zmluvu s platnosťou do 31. decembra 2023.

Ak Slováci postúpia na majstrovstvá Európy v roku 2024, povedie ich Calzona aj na tomto turnaji. Výkonný výbor SFZ schválil nového kouča per rollam na návrh prezidenta SFZ Jána Kováčika a viceprezidenta pre štátne reprezentácie Karola Belaníka.

Calzona doteraz pracoval na klubovej úrovni iba v Taliansku. Okrem klubu SSC Neapol bol asistentom trénera aj v Cagliari, Empoli, Sorrente, Alessandrii a Perugii. Vo viacerých kluboch pracoval pod hlavným koučom Mauriziom Sarrim, ktorý aktuálne vedie Lazio Rím.

Do júna 2022 bol kormidelník slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič, vedenie SFZ ho odvolalo po dvoch júnových dueloch Ligy národov, v ktorých Slováci zdolali Bielorusov a podľahli Kazachom. Prešovský rodák Tarkovič bol bol trénerom reprezentácie SR od októbra 2020, na tomto poste nahradil Pavla Hapala. Slovenský národný tím viedol v 22 zápasoch a dosiahol v nich 8 víťazstiev, 7 remíz a 7 prehier so skóre 26:24.

Viac k témam: Slovenská futbalová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská futbalová reprezentácia má nového trénera, Tarkoviča nahradil Calzona © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Futbal