Prví traja Slováci z NHL sú už pre olympiádu v Pekingu potvrdení. Ako sa rozhodne Zdeno Chára?

Prví traja Slováci z NHL sú už pre olympiádu v Pekingu potvrdení. Ako sa rozhodne Zdeno Chára?

8.10.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) v piatok potvrdil prvé tri mená slovenského výberu pre ZOH 2022 v čínskom Pekingu.

Ako informuje oficiálny web zväzu, sú nimi brankár Jaroslav Halák a obrancovia Erik Černák s Andrejom Sekerom.

Rátajú aj s Tatarom a Pánikom

„Toto sú traja hráči, s ktorými počítame. Nielen oni, ale aj ďalší slovenskí hokejisti z NHL budú tvoriť kostru nášho tímu ZOH v Pekingu. Verím, že všetci naši reprezentanti v zámorí aj v Európe budú mať vydarenú sezónu a zostanú zdraví. Myslím si, že fanúšikovia sa môžu tešiť na kvalitné zápasy najlepších hráčov na svete pod piatimi kruhmi,“ povedal prezident SZĽH a zároveň generálny manažér seniorskej reprezentácie Miroslav Šatan pre oficiálny zväzový web.

Okrem zverejnenej trojice mien budú pre Slovensko dôležité aj mnohé ďalšie. „Veríme, že lídrami na ľade aj mimo ľadu budú aj Tomáš Tatar, Richard Pánik a tiež Zdeno Chára. Svoju účasť na olympiáde ešte bude zvažovať, no veríme, že nakoniec sa rozhodne pozitívne a príde,“ doplnil Šatan.

Černák bude nováčikom

Predstavenie troch hokejistov pre olympijský turnaj je aktivita Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), zámorskej NHL a členských federácií, vychádza z potvrdenia účasti hráčov kanadsko-americkej profiligy pod piatimi kruhmi.

„V nadväznosti na túto správu požiadala IIHF v kooperácii s NHL a hráčskou asociáciou NHLPA všetky účastnícke krajiny o zostavenie trojčlenného zoznamu hráčov, ktorí budú súčasťou záverečnej súpisky pre olympijský turnaj. Všetci traja na zozname sú zdraví a pripravení hrať na olympiáde. Stávajú sa prvými menami v záverečnej nominácii, ktorú každý účastník oznámi v januári 2022,“ píše sa v stanovisku, ktoré slovenskému zväzu sprostredkovala IIHF.

Pre Haláka aj Sekeru pôjde o tretiu účasť na ZOH, obaja hrali vo Vancouveri 2010 aj Soči 2014, skúsený bek Sekera bol na MS 2016, 2018 i 2019 kapitánom slovenskej reprezentácie.

Erik Černák síce v NHL už dvakrát získal s Tampou Bay Lightning cenný Stanleyho pohár, ale pod piatimi kruhmi ho čaká premiéra.

Viac k témam: IIHF Medzinárodná hokejová federácia, Slovenská hokejová reprezentácia, ZOH Zimné olympijské hry 2022 Peking
Zdroj: Webnoviny.sk – Prví traja Slováci z NHL sú už pre olympiádu v Pekingu potvrdení. Ako sa rozhodne Zdeno Chára? © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Hokej