Extraliga hádzanárov bude mať v ďalšej sezóne rekordný počet účastníkov, zahrajú si aj Bojnice a Záhoráci

Extraliga hádzanárov bude mať v ďalšej sezóne rekordný počet účastníkov, zahrajú si aj Bojnice a Záhoráci

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Extraliga hádzanárov bude mať v sezóne 2021/2022 rekordný počet 12 účastníkov. Doteraz bolo maximom 11 tímov v sezóne 2013/2014, vtedy aj s reprezentáciou SR do 20 rokov.

V ročníku 2020/2021 štartovalo v najvyššej domácej súťaži hádzanárov 10 družstiev, po novom k nim pribudnú aj Bojnice a spoločný tím Stupavy a Malaciek pod názvom Záhoráci.

Nováčikovia sa tešia z účasti v extralige

„Je pozitívne, že tímy sú takpovediac nabudené na reštart, na účasť v extralige sa tešia aj obaja nováčikovia. Ich príchodom sa dá predpokladať, že súťaž bude ešte vyrovnanejšia ako doteraz,“ uviedol riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský na webe zväzu.

Základná časť bude tvoriť 22 kôl, nasledovať bude nadstavba a po nej play-off. Extraligový šampión získa Pohár Antona Frola, slovenskej legendy a hádzanára storočia.

Nová sezóna odštartuje v septembri

Nová sezóna sa začne počas úvodného septembrového víkendu a majstrovský Prešov v ňom hostí HK Košice. Považská Bystrica privíta nováčika zo Záhoria, tím Košice Crows cestuje do Hlohovca, ŠKP Bratislava vyzve Topoľčany, Bojnice si v domácom prostredí zmerajú sily s Novými Zámkami a Šaľa hrá s Modrou.

Viac k témam: extraliga hádzanárov
Zdroj: Webnoviny.sk – Extraliga hádzanárov bude mať v ďalšej sezóne rekordný počet účastníkov, zahrajú si aj Bojnice a Záhoráci © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ostatné športy