ZMOS začne organizovať pomoc pre Banskú Štiavnicu, náprava škôd si vyžiada čas a bude finančne náročná

ZMOS začne organizovať pomoc pre Banskú Štiavnicu, náprava škôd si vyžiada čas a bude finančne náročná

19.3.2023 (SITA.sk) – V pondelok 20. marca na rokovaní Komory miest Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) a predsedov regionálnych združení celej SR začne združenie s organizáciou pomoci pre požiarom postihnutú Banskú Štiavnicu.

Informoval o tom predseda Komory miest ZMOS, podpredseda ZMOS a primátor mesta Partizánske Jozef Božik.

Historický klenot Slovenska

„Komora miest ZMOS ako aj celé ZMOS vyjadruje veľkú ľútosť nad tragédiou, ktorá sa odohrala v našom členskom meste Banská Štiavnica. Banská Štiavnica je slovenským historickým klenotom a uvedomujeme si, že náprava škôd spôsobená veľkým požiarom bude dlhodobá a finančne nesmierne náročná,“ uviedol Božik.

Zároveň vyjadril spoluúčasť primátorke Štiavnice Nadežde Babiakovej i občanom mesta a poďakovanie za osobnú angažovanosť a nasadenie pri zachraňovaní historických stavieb a artefaktov všetkým zložkám štátu, samosprávy i občanom.

Solidarita a spolupatričnosť

„Dôležitými národnými i spoločenskými hodnôt sú solidarita a spolupatričnosť a tie chceme spoločne prejaviť aj ako obecné i mestské územné samosprávy,“ dodal podpredseda ZMOS.

Sobotňajší požiar v Banskej Štiavnici zasiahol a poškodil sedem budov. Pri požiari zhoreli v niekoľkých budovách aj viaceré poschodia. Nasadených bolo 70 hasičov, 80 vojakov a záchranári. Ošetrený jeden zo zasahujúcich hasičov, no k ujme na zdraví, ani na životoch nedošlo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Požiar v centre Banskej Štiavnice (fotografie)

Viac k témam: Požiar v Banskej Štiavnici
Zdroj: SITA.sk – ZMOS začne organizovať pomoc pre Banskú Štiavnicu, náprava škôd si vyžiada čas a bude finančne náročná © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ostatné športy