Slalom aj obrovský slalom žien v Lienzi prešiel kontrolou, Vlhovú však fanúšikovia naživo neuvidia

Slalom aj obrovský slalom žien v Lienzi prešiel kontrolou, Vlhovú však fanúšikovia naživo neuvidia

17.12.2021 (Webnoviny.sk) – Tradičné predsilvestrovské preteky v rámci Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Lienzi sa v tomto roku s určitosťou uskutočnia.

V piatok to potvrdili organizátori po snehovej kontrole Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), ktorá sa skončila s pozitívnym výsledkom. Informoval o tom web orf.at.

Preteky opäť bez fanúšikov

V Lienzi sa v utorok 28. decembra uskutoční obrovský slalom a o deň neskôr slalom aj so slovenskou líderkou slalomového poradia SP Petrou Vlhovou, ale bez prítomnosti fanúšikov.

Táto smutná realita je už dlhší čas známa vzhľadom na súčasné tvrdé vládne opatrenia v Rakúsku v boji s pandémiou koronavírusu.

Zrušili aj žrebovanie čísel

Z rovnakého dôvodu zrušili aj tradičné slávnostné žrebovanie čísel, ktoré sa zvyčajne koná v predvečer pretekov aj za účasti fanúšikov. Rovnako oceňovanie najlepších pretekárok sa bude konať iba v cieľovom priestore po pretekoch.

Informácia o neúčasti divákov je nepríjemná aj pre slovenských fanúšikov Petry Vlhovej, ktorí tak nebudú môcť vycestovať do tirolského zimného strediska vzdialeného približne 500 km od slovenských hraníc.

Viac k témam: Fanúšikovia, Koronavírus, Pandemické opatrenia, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Slalom aj obrovský slalom žien v Lienzi prešiel kontrolou, Vlhovú však fanúšikovia naživo neuvidia © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Ostatné športy