Kyjev sa prihlásil k zostreleniu ruského bombardéra, Moskva však tvrdí, že havaroval (video)

Kyjev sa prihlásil k zostreleniu ruského bombardéra, Moskva však tvrdí, že havaroval (video)

19.4.2024 (SITA.sk) –
aktualizované, 19. apríla, 11:54

Ukrajinské vzdušné sily v piatok oznámili, že zostrelili ruský strategický bombardér. Moskva však tvrdí, že lietadlo sa zrútilo v riedko obývanej oblasti pre poruchu po bojovej misii.

Podľa agentúry Associated Press ani jedno tvrdenie nie je možné nezávisle overiť. Predošlé ukrajinské tvrdenia o zostrelení ruských vojenských lietadiel sa stretli s mlčaním alebo popieraním zo strany Moskvy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Kyjeva na zostrelení ruského bombardéra Tu-22M3 spolupracovali ukrajinské vzdušné sily a vojenská spravodajská služba. Rusko bežne tieto stroje používa na odpaľovanie rakiet s plochou dráhou letu Ch-22 zo svojho vzdušného priestoru na ciele na Ukrajine.

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že bojové lietadlo spadlo v pustej oblasti v Stavropoľskom kraji na juhu Ruska. Troch členov posádky, ktorí sa z lietadla katapultovali, podľa ruského rezortu obrany zachránili a prebieha pátranie po štvrtom členovi posádky.

Gubernátor Stavropoľského kraja Vladimir Vladimirov však uviedol, že jeden z nájdených pilotov je mŕtvy.

Russian media report that a Russian Tu-22M aircraft has crashed in Stavropol region of Russia.

Reportedly, it is one of the aircraft that has attacked Ukraine last night. pic.twitter.com/lD8DVQabgt— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) April 19, 2024

Viac k témam: Bombardér Tu-22M3, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský bombardér, ukrajinské sily
Zdroj: SITA.sk – Kyjev sa prihlásil k zostreleniu ruského bombardéra, Moskva však tvrdí, že havaroval (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko