Fico: Ak budú voľby do konca júna, Smer-SD je pripravený rokovať o podpore úradníckej vlády (video)

Fico: Ak budú voľby do konca júna, Smer-SD je pripravený rokovať o podpore úradníckej vlády (video)

3.3.2023 (SITA.sk) – Ak by bola prijatá dohoda, že sa predčasné parlamentné voľby uskutočnia do konca júna tohto roku, strana Smer-SD je ochotná rokovať o podpore úradníckej vlády.

Na piatkovej tlačovej konferencii to povedal šéf strany Robert Fico. Zároveň v tejto súvislosti vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zvolala rokovanie zástupcov parlamentných strán za účelom riešenia súčasnej situácie.

„A môžeme nájsť východisko,“ povedal Fico. Ak by však termín volieb ostal 30. septembra, strana podľa neho úradnícku vládu nepodporí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Fico tiež pripomenul, že prezidentka má ústavnú povinnosť zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov. „To, že nás pani prezidentka má alebo nemá rada, to nám môže byť v podstate jedno,“ zdôraznil.

Zároveň predseda smeru kritizoval hlavu štátu, že poverila riadením ministerstva zdravotníctva dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Ten je totiž nielen premiérom v demisii, no zároveň má na starosti aj ministerstvo financií. Podľa Fica je to výsmech zdravotníkom, ale aj občanom.

„Máme dnes predsedu vlády v demisii, ktorý má na starosti celú vládu, ministerstvo financií aj ministerstvo zdravotníctva. A pritom na dennej báze uvažuje, do ktorej politickej strany vstúpi,“ dodal Fico.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Fico: Ak budú voľby do konca júna, Smer-SD je pripravený rokovať o podpore úradníckej vlády (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko