Ficov atentátnik Juraj Cintula už má svoju obhajkyňu, je ňou advokátka z Nitry

Ficov atentátnik Juraj Cintula už má svoju obhajkyňu, je ňou advokátka z Nitry

16.5.2024 (SITA.sk) – Atentátnik Juraj Cintula, ktorý v stredu postrelil predsedu vlády Roberta Fica, už má svoju obhajkyňu. Ako informuje portál Startitup, je ňou advokátka Martina Čierna z Nitry, ktorá bola vygenerovaná ex offo, čiže z úradnej moci.

Áno, prevzala som zastupovanie Juraja Cintulu, bola som vygenerovaná ex offo. Poviem vám len to, že som to prevzala,“ povedala pre portál.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Na otázku, či sa už s obvineným stretla a či už si naštudovala jeho prípad, odpovedať odmietla so slovami, „už sa nebudem k ničomu vyjadrovať“. Na to, kedy bude doručený návrh na väzobné stíhanie obvineného, odpovedať nevedela.

Premiéra Roberta Fica (Smer-SD) postrelil v stredu v Handlovej atentátnik Juraj C. Zaútočil pred domom kultúry, kde v stredu zasadala vláda. Stalo sa to v čase, keď premiér išiel medzi ľudí. V súčasnosti leží po operácii vo vážnom stave v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Strelca polícia obvinila z úkladnej vraždy, hrozí mu 25 rokov až doživotie.

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Ficov atentátnik Juraj Cintula už má svoju obhajkyňu, je ňou advokátka z Nitry © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko