Vodič Mercedesu McLaren Spider vletel rovno pod vlak, zrejme nerešpektoval výstražné znamenie (foto)

Vodič Mercedesu McLaren Spider vletel rovno pod vlak, zrejme nerešpektoval výstražné znamenie (foto)

9.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vodič Mercedes McLaren Spider s rakúskym evidenčným číslom v stredu 9. júna dopoludnia medzi Michalom na Ostrove a Holicami pravdepodobne nerešpektoval výstražné svetlá červenej farby a vošiel na železničné priecestie v čase, keď tadiaľ prechádzal vlak. Rušňovodič už nedokázal zrážke zabrániť. Po nehode vodiča letecky transportovali do nemocnice.

Okolnosti a príčiny dopravnej nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. „Polícia upozorňuje, že najmä v prípade nechránených železničných priecestí si treba počínať mimoriadne opatrne. Týka sa to nielen vodičov, ale aj chodcov a cyklistov,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou „Stoj, daj prednosť v jazde!“ je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by ho mohol zachytiť prechádzajúci vlak.

Viac k témam: dopravná nehoda, zrážka vlaku s autom
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič Mercedesu McLaren Spider vletel rovno pod vlak, zrejme nerešpektoval výstražné znamenie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko