KDH pôjde do volieb samostatne, ponúka však miesta na kandidátke a dvere má otvorené aj Heger

KDH pôjde do volieb samostatne, ponúka však miesta na kandidátke a dvere má otvorené aj Heger

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa rozhodlo ísť do parlamentných volieb samostatne. Ponúka však miesta na kandidátke ľuďom, ktorí zdieľajú rovnaké kresťanské a konzervatívne hodnoty ako KDH. „Ak sa chce niekto pridať ku hnutiu, ktoré má všetko, čo riadna politická strana má mať, dvere do KDH sú otvorené,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa hnutia Lenka Halamová.

Šéf KDH Milan Majerský sa minulý týždeň v piatok stretol s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom, ktorému ponúkol, že dvere v KDH sú pre neho otvorené. Debata na túto tému zatiaľ nie je uzavretá. „S osobnosťami či politickými stranami, ktoré prejavili záujem spolupracovať s KDH, rokovania stále prebiehajú. O relevantných výsledkoch budeme verejnosť informovať,“ vyjadrila sa hovorkyňa.

Dodala, že sa potvrdzuje, že o KDH je záujem. Hnutie sa podľa jej slov dlhodobo usiluje o spájanie kresťanskodemokratických konzervatívnych síl a uvedomuje si dôležitosť situácie, a tiež fakt, že nemôže dopustiť prepadnutie žiadneho hlasu v blížiacich sa voľbách. „V KDH si nevieme predstaviť predvolebné spájanie s liberálnymi stranami. Konzervatívno-demokratický volič potrebuje nespochybniteľnú ponuku,“ doplnila Halamová.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH)
Zdroj: Webnoviny.sk – KDH pôjde do volieb samostatne, ponúka však miesta na kandidátke a dvere má otvorené aj Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko