Shiffrinová mala pozitívny test na koronavírus, vynechá preteky v Lienzi

Shiffrinová mala pozitívny test na koronavírus, vynechá preteky v Lienzi

27.12.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 27. decembra, 16:08

Američanka Mikaela Shiffrinová mala pozitívny test na ochorenie COVID-19 a nesmie štartovať v tohtotýždňových pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Lienzi.

Viac o téme: Koronavírus

Slovenka Petra Vlhová tak bude mať o jednu súperku menej v utorkovom obrovskom slalome a stredajšom slalome. Dvadsaťšesťročná Shiffrinová o tom informovala na twitteri.

Pozitívne testy mali aj ďalšie lyžiarky

„Chcela by som dať vedieť, že sa mám dobre, ale, bohužiaľ, mala som pozitívny test na COVID. Musím dodržiavať protokol a izoláciu, preto vynechám Lienz. Držím však palce ďalším členkám nášho tímu. Každému ďakujem za podporu. Vidíme sa v ďalšom roku,“ napísala Američanka, ktorá pred dvoma rokmi v Lienzi ovládla oba súťaže – slalom aj obrovský slalom.

Po Shiffrinovej o nákaze koronavírusom informovala aj Poľka Maryna Gasienicová-Danielová, ktorá skončila dvakrát šiesta v minulotýždňových obrovských slalomoch v stredisku Courchevel. Na instagrame uviedla, že pozitívny test mala v pondelok, nachádza sa v domácej izolácii a tiež vynechá preteky v Lienzi. Gasienicová-Danielová poznamenal, že sa cíti dobre, no z vynútenej absencie v Lienzi je smutná.

Počas minulého týždňa vo francúzskom Courcheveli absentovali Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, Novozélanďanka Alice Robinsonová a Rakúšanka Katharina Liensbergerová – všetky mali v pozitívne testy na koronavírus.

V slalome vedie Vlhová pred Shiffrinovou

Obrovský slalom v Lienzi je na programe v utorok 28.12. – prvé kolo o 10.00 h a druhé o tri hodiny neskôr. Slalom v rovnakom stredisku sa uskutoční v stredu 29.12. v časoch totožných so stredou.

Mikaela Shiffrinová je líderkou celkového hodnotenia SP pred Taliankou Sofiou Goggiovou a Slovenkou Petrou Vlhovou. V klasifikácii obrovského slalomu je Shiffrinová prvá pred Švédkou Sarou Hectorovou a Vlhovou, v slalome vedie Vlhová pred Shiffrinovou.

Viac k témam: COVID-19, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Shiffrinová mala pozitívny test na koronavírus, vynechá preteky v Lienzi © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko