Leteckí záchranári pomáhali v Slovenskom raji 44-ročnému mužovi, ktorý spadol z rebríka Dúhového vodopádu

Leteckí záchranári pomáhali v Slovenskom raji 44-ročnému mužovi, ktorý spadol z rebríka Dúhového vodopádu

5.2.2022 (Webnoviny.sk) – V Slovenskom raji z rebríka Dúhového vodopádu po pošmyknutí spadol 44-ročný muž. Informovala o tom hovorkyňa AIR – TRANSPORT EUROPE (ATE) Zuzana Hopjaková.

Leteckí záchranári z Popradu leteli v sobotu napoludnie do Slovenského raja, odkiaľ hlásili pád turistu z rebríka.

„Po rekognoskácii terénu bol na miesto palubným navijakom vysadený najskôr horský záchranár, následne lekár leteckých záchranárov. Po pošmyknutí na rebríku 44-ročný muž spadol z výšky približne päť metrov, pričom mal obrovské šťastie, keďže vedľa miesta dopadu sa nachádzala hlboká roklina,“ priblížila Hopjaková.

Muž utrpel poranenie chrbtice, dolnej končatiny a krátkodobú stratu vedomia. Lekár mu na mieste zranenia primárne ošetril, následne ho záchranári pripravili na evakuáciu z miesta pomocou lanovej techniky.

Počas medzipristátia na Kláštorisku bol pacient preložený na palubu, lekár mu doplnil ďalšiu liečbu a v stabilizovanom stave bol letecky prevezený do nemocnice v Spišskej Novej Vsi.

Viac k témam: Leteckí záchranári, Slovenský raj, Zranený turista
Zdroj: Webnoviny.sk – Leteckí záchranári pomáhali v Slovenskom raji 44-ročnému mužovi, ktorý spadol z rebríka Dúhového vodopádu © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko