Minister Mikulec sa vyjadril k bratovi Jánovi a odmieta Kaliňákove obvinenia z rodinkárstva

Minister Mikulec sa vyjadril k bratovi Jánovi a odmieta Kaliňákove obvinenia z rodinkárstva

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Brat ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) Ján už dva roky nefiguruje vo firme, ktorá vyhrala zákazku na stráženie rezortnej Nemocnice sv. Michala.

Uviedol to v utorok minister na tlačovej konferencii s tým, že verejné obstarávanie na zabezpečenie stráženia bolo realizované elektronicky s kritériom najnižšej ceny.

Vyhrala firma s najnižšou sumou

Mikulec tak reagoval na medializované informácie, že v súkromnej bezpečnostnej službe Joseba, ktorá získala jednoročný kontrakt v hodnote 220 436 eur s DPH, figuroval donedávna medzi štatutármi Ján Mikulec.

Poukázal na to podpredseda opozičného Smeru-SD Erik Kaliňák na sociálnej sieti. „Faktom je, že do tohto verejného obstarávanie sa prihlásilo 11 firiem a systém vybral firmu s najnižšou sumou,“ povedal Mikulec.

Minister zváži ďalšie kroky

Ako ďalej minister uviedol, o celom obstarávaní sa dozvedel z médií.

„Nemám absolútne nič spoločné s verejnými obstarávaniami, ktoré sú realizované v akciovej spoločnosti, v Nemocnici sv. Michala,“ zdôraznil minister.

Doplnil, že pre lživé informácie, ktoré dehonestujú jeho a majú vplyv na jeho rodinu, zváži kroky v trestnoprávnej, ako aj občianskoprávnej oblasti.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Mikulec sa vyjadril k bratovi Jánovi a odmieta Kaliňákove obvinenia z rodinkárstva © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko