NAKA po policajnej akcii „Pyrotechnik“ obvinila sedem osôb, našla u nich aj výbušninu TNT (foto)

NAKA po policajnej akcii „Pyrotechnik“ obvinila sedem osôb, našla u nich aj výbušninu TNT (foto)

26.4.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonala v okrese Trenčín, Ilava, Nové Mesto nad Váhom a Ružomberok policajnú akciu s krycím názvom Pyrotechnik, po ktorej obvinili sedem osôb.

Išlo o akciu zameranú na zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami spáchaného formou spolupáchateľstva, pri ktorej bolo zadržaných šesť podozrivých osôb. Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková.

Policajti z NAKA vykonali sedem prehliadok rôznych priestorov, pri ktorých zaistili nelegálne držané krátke a dlhé strelné zbrane vrátane ich komponentov, strelivo a výbušninu (TNT) spolu s rôznymi priemyselnými rozbuškami. Okrem iného zaistili aj omamné a psychotropné látky, ktoré budú predmetom ďalšieho dokazovania.

„Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ obvinil sedem osôb pre zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Traja z nich skončili vo väzbe,“ dodala Barinková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: akcia „Pyrotechnik“, Krimi, Nedovolené ozbrojovanie, Zbrane
Zdroj: SITA.sk – NAKA po policajnej akcii „Pyrotechnik“ obvinila sedem osôb, našla u nich aj výbušninu TNT (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko