Polícia nezaznamenala počas návštevy pápeža žiadne narušenie poriadku, pomáhali jej študenti aj kolegovia z Čiech

Polícia nezaznamenala počas návštevy pápeža žiadne narušenie poriadku, pomáhali jej študenti aj kolegovia z Čiech

15.9.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia nezaznamenala počas trvania návštevy pápeža Františka narušenie verejného poriadku ani žiadnu mimoriadnu udalosť, ktorá by narušila priebeh jeho návštevy Slovenska. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

Viceprezident Policajného zboru generál Róbert Bozalka sa poďakoval všetkým policajtom, ktorí sa podieľali na zabezpečení návštevy. Ocenil tiež aj disciplinovanosť verejnosti, jej ohľaduplnosť a rešpektovanie prísnych bezpečnostných opatrení, ktorých prijatie bolo nevyhnutnosťou.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Bárdyová konštatovala, že polícia sa pripravovala niekoľko mesiacov a prijala viacero opatrení, aby sa návštevníci podujatí v jednotlivých častiach Slovenska, ako aj hlava katolíckej cirkvi, cítili príjemne a bezpečne.

Pomáhali aj študenti

Počas týchto dní sa na bezproblémovom zabezpečení návštevy podieľali takmer všetky policajné zložky z rôznych útvarov v pôsobnosti krajských riaditeľstiev Policajného zboru, Prezídia Policajného zboru, Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, hraničnej a cudzineckej polície. Spolu s nimi sa na akcii podieľali aj študenti Strednej odbornej školy PZ Pezinok a Devínska Nová Ves, kadeti z Akadémie PZ.

Vypomáhali aj policajti z Českej republiky, Armáda SR, príslušníci Finančnej správy, Hasičský a záchranný zbor, zdravotníci, organizátori aj Konferencia biskupov Slovenska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Návšteva pápeža Františka na Slovensku (fotografie)

Na Slovensku bol od 12. septembra

Pápež František pricestoval na návštevu Slovenska v nedeľu 12. septembra. V Bratislave navštívil prezidentku s predstaviteľmi politického, spoločenského a kultúrneho života. Navštívil centrum Sestier Matky Terezy a tiež židovskú komunitu.

Počas utorka 14. septembra v Prešove odslúžil omšu a v Košiciach sa stretol s rómskou komunitou na Luníku IX. Na košickom štadióne sa stretol s mladými. Svoju návštevu zavŕšil v stredu 15. septembra slávnostnou svätou omšou pri Národnej svätyni v Šaštíne.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia nezaznamenala počas návštevy pápeža žiadne narušenie poriadku, pomáhali jej študenti aj kolegovia z Čiech © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko