Polícia registruje na Slovensku od začiatku roka dvetisíc prípadov porušenia zákazu vychádzania

Polícia registruje na Slovensku od začiatku roka dvetisíc prípadov porušenia zákazu vychádzania

27.1.2021 (Webnoviny.sk) – Od začiatku roka 2021 eviduje polícia 2-tisíc prípadov porušenia zákazu vychádzania. Zbor o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že za rovnaké obdobie zistili 1 900 prípadov porušenia povinnosti nosiť rúško.

V 540 prípadoch zaznamenali policajti porušenie lekárom stanovenej karantény a v 47 prípadoch porušenie zákazu otvorenia prevádzok.

Mastná pokuta

Policajti v tejto súvislosti pripomínajú, že za porušenie protiepidemických opatrení je možné v blokovom konaní uložiť pokutu do tisíc eur a v správnom konaní do 1 659 eur.

Zároveň vyzývajú ľudí k ohľaduplnosti, aby neprispievali k negatívnemu stavu v krajine nezodpovedným prístupom.

Spolu a zodpovedne

„Prvoradé by malo byť striktné dodržiavanie všetkých, vládou prijatých, opatrení v boji proti pandémii. Iba spolu a zodpovedne môžeme zvládnuť tento boj,“ doplnila polícia.

Policajti budú od stredy 27. januára do 7. februára kontrolovať certifikáty o podstúpení testu na COVID-19. Občania sa okrem negatívneho PCR alebo antigénového testu môžu preukázať aj potvrdením o prekonaní ochorenia.

Viac k témam: Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia registruje na Slovensku od začiatku roka dvetisíc prípadov porušenia zákazu vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko