Premiér Fico je pri vedomí a jeho stav je stabilizovaný, podľa Kaliňáka ho nebudú prevážať do Bratislavy (video+foto)

Premiér Fico je pri vedomí a jeho stav je stabilizovaný, podľa Kaliňáka ho nebudú prevážať do Bratislavy (video+foto)

18.5.2024 (SITA.sk) – Konzílium lekárov v sobotu zhodnotilo, že stav predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) je stabilizovaný. Uviedla to ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) na tlačovej besede k zdravotnému stavu premiéra, na ktorého bol v stredu 15. mája počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej spáchaný atentát. Fico pri ňom utrpel viacero strelných poranení.

Jeho stav je naďalej vážny

Dolinková zdôraznila, že stav predsedu vlády ostáva aj naďalej vážny, dodala však, že včerajší operačný zákrok prispel k pozitívnej prognóze. Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) doplnil, premiér je pri vedomí, no s limitmi, ktoré takýto stav prináša.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/kalinak-bb-20240518.mp4

Nemyslí si ale, že by Ficov stav umožnil jeho prevoz do Bratislavy, či zahraničia v najbližších dňoch, a teda predseda vlády ostáva i naďalej v banskobystrickej nemocnici. Kaliňák si nemyslí, že by premiéra čakal ďalší operačný zákrok, no zdôraznil, že nie je lekár. Dodal ale, že riziko stále existuje, a Ficov stav ostáva vážny.

Štát musí fungovať ďalej

Kaliňák doplnil, že štát musí fungovať ďalej, podotkol, že na budúci týždeň bude vláda pokračovať v programe nastavenom Ficom, konať by sa mali dve rokovania. Minister obrany a podpredseda vlády zdôraznil, že disponujú všetkými potrebnými kompetenciami na zabezpečovanie riadneho chodu štátu.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/vid_20240518_125423.mp4

V súvislosti s pozvaním k okrúhlemu stavu zvolanému zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim a úradujúcou prezidentkou Zuzanou Čaputovou avizoval, že s Čaputovou bude telefonovať. Opakovane uviedol, že rozumie potrebe zvolania takéhoto stretnutia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/05/vid_20240518_125536.mp4

Viac k témam: Minister obrany SR, Ministerka zdravotníctva SR, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Zvolený prezident
Zdroj: SITA.sk – Premiér Fico je pri vedomí a jeho stav je stabilizovaný, podľa Kaliňáka ho nebudú prevážať do Bratislavy (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko