Prezidentský kandidát Švec namieta, že na hlasovacie lístky mu nedali vysokoškolský titul

Prezidentský kandidát Švec namieta, že na hlasovacie lístky mu nedali vysokoškolský titul

21.2.2024 (SITA.sk) – Kandidát na post prezidenta Róbert Švec namieta, že na oficiálnom hlasovacom lístku, ktorý schválila Štátna komisia pre voľby, chýba jeho magisterský vysokoškolský titul. V zozname jedenástich kandidátov je tým pádom ako jediný bez titulu.

„Moju tohtoročnú prezidentskú kandidatúru sprevádzajú veľmi zvláštne úkazy. Najprv vedomá snaha Pellegriniho a jeho ľudí o moje vyšachovanie z boja o Prezidentský palác a teraz ďalší prešľap kompetentných. Budem žiadať kompetentných o reakciu v danej veci,“ uviedol vo svojom stanovisku Švec.

Róbert Švec je predseda nacionalistického Slovenského hnutia obrody. O post prezidenta sa uchádzal už aj v roku 2019, získal vtedy 0,30 percenta hlasov. Jeho aktuálna kandidatúra bola najprv odmietnutá s odôvodnením nesplnenia podmienky 15-tisíc podpisov od občanov, po rozhodnutí Najvyššieho správneho súdu SR kandidovať môže.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Prezidentský kandidát Švec namieta, že na hlasovacie lístky mu nedali vysokoškolský titul © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko