Remišová: Smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zmenila Slovensko, zápas však ešte neskončil

Remišová: Smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zmenila Slovensko, zápas však ešte neskončil

21.2.2022 (Webnoviny.sk) – Smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej podľa ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veroniky Remišovej (Za ľudí) zmenila Slovensko.

Ako ďalej podpredsedníčka vlády uviedla pri príležitosti štvrtého výročia vraždy novinára a jeho partnerky, slušní ľudia dali po vražde dvojice jasne najavo, že fungovanie zločineckého systému v štruktúrach štátu odmietajú ďalej tolerovať. Zápas za slušné Slovensko, ktorý Ján Kuciak odštartoval svojou novinárskou prácou a zaplatil zaň svojím životom sa však podľa Remišovej neskončil.

Slovensko opäť stojí na križovatke

„Dnes, štyri roky od vraždy dvoch nevinných ľudí, stojí naša krajina opäť na križovatke. Vidíme nástup extrémistov, ale aj snahu o návrat zločineckých štruktúr, ktorým Ján Kuciak stál v ceste,“ povedala Remišová.

Podľa vicepremiérky v tejto súvislosti nikto nečakal, že zápas za očistu Slovenska bude ľahký. „Korupciu, krivenie spravodlivosti a mafiánske skupiny porazíme iba spoločne. Nepotrebujeme len zmenu systému, ale aj zmenu našej spoločnosti, čestný a odvážny prístup k dianiu okolo nás,“ vyhlásila Remišová.

Bojovať musí každý z nás

Zodpovednosť za zmenu spoločnosti podľa vicepremiérky nesieme všetci.

„Nedovoľme návrat zla, boj za slušné a spravodlivé Slovensko je v rukách každého z nás. Dlžíme to nielen pamiatke Jána a Martiny, ich príbuzným a priateľom, ale aj našim deťom a Slovensku,“ dodala Remišová.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana Kočnera.

Viac k témam: Vražda Jána Kuciaka, Vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová: Smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej zmenila Slovensko, zápas však ešte neskončil © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko