Dmytro Kuleba sa usiluje spolu s britským ministrom zahraničia dostať viac protivzdušných systémov na Ukrajinu, malo by ísť o Patrioty

Dmytro Kuleba sa usiluje spolu s britským ministrom zahraničia dostať viac protivzdušných systémov na Ukrajinu, malo by ísť o Patrioty

8.4.2024 (SITA.sk) – Ministri zahraničia Ukrajiny a Spojeného kráľovstva koordinovali ďalšie kroky v úsilí dostať viac systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu.

Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba o tom informoval na platforme X, pričom uviedol, že dané systémy by mali v prvom rade byť Patrioty. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Kuleba uviedol, že s Davidom Cameronom koordinoval kroky po diskusiách v sídle Severoatlantickej aliancie z minulého týždňa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Oceňujem Davidov proaktívny prístup zameraný na dotiahnutie vecí do konca,“ vyjadril sa šéf ukrajinskej diplomacie.

Patriot je systém protivzdušnej obrany zem-vzduch vyrobený v Spojených štátoch, ktorý používa americká armáda a ďalší spojenci. Je považovaný za jeden z najpokročilejších systémov v americkom arzenáli.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v apríli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Americká armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Dmytro Kuleba sa usiluje spolu s britským ministrom zahraničia dostať viac protivzdušných systémov na Ukrajinu, malo by ísť o Patrioty © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko