Slovensko si pripomenie 30. výročie založenia V4, Bratislavský hrad bude opäť vysvietený

Slovensko si pripomenie 30. výročie založenia V4, Bratislavský hrad bude opäť vysvietený

15.2.2021 (Webnoviny.sk) – Palác Bratislavského hradu bude v pondelok od 18:00 do polnoci nasvietený motívom pripomínajúcim pondelkové 30. výročie založenia Vyšehradskej štvorky (V4). Informoval o tom odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR (NR SR).

Slovensko si v pondelok pripomína 30. výročie založenia V4. Československý prezident Václav Havel, poľský prezident Lech Wałęsa a maďarský predseda vlády József Antall prijali spoločnú deklaráciu o spolupráci na ceste európskej integrácie v maďarskom Vyšehrade vo februári 1991.

Po rozdelení česko-slovenskej federácie sa formát vyšehradskej spolupráce transformoval do podoby, ktorú poznáme v súčasnosti (V4). Vyšehradská deklarácia obsahovala niekoľko spoločných cieľov. V počiatočnom období sa spolupráca sústredila na vzájomnú podporu pri spoločnom „návrate do Európy“ a plné zapojenie do európskeho politického, ekonomického, bezpečnostného a právneho systému.

Viac k témam: Bratislavský hrad, V4 Visegrádska štvorka, výročie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko si pripomenie 30. výročie založenia V4, Bratislavský hrad bude opäť vysvietený © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko