Špecializovaný trestný súd bude v máji schvaľovať dohodu o vine a treste so šéfom piťovcov

Špecializovaný trestný súd bude v máji schvaľovať dohodu o vine a treste so šéfom piťovcov

1.4.2021 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku vytýčil na 18. mája verejné zasadnutie s odsúdenými príslušníkmi skupiny piťovci Jurajom Ondrejčákom a Matejom Šalagom.

Konkrétne by mal súd schvaľovať dohodu o vine a treste uzavretú medzi obvinenými a prokurátorom, ktorá sa týka viacerých skutkov.

Tri vraždy a jeden pokus

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal ešte v decembri 2020 na ŠTS návrh dohody o vine a treste s dvojicou obvinených.

Medzi skutkami, ktoré sú obvineným kladené za vinu, patrí napríklad vražda údajného zakladateľa skupiny takáčovcov Jána Takáča z roku 2003, ďalej vraždy Ľuboslava V. a Fadila P. a tiež pokus o vraždu Tibora F.

Štrnástich ľudí uznal súd za vinných

Rozsudok nad 18 obžalovanými v procese so skupinou známou ako piťovci vyhlásil Špecializovaný trestný súd v Pezinku ešte v máji 2014. Štrnástich uznal súd za vinných z rôznych skutkov, ako napríklad založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, vydieranie, hrubý nátlak, výtržníctvo, výber výpalného či ničenie majetku.

Samotnému šéfovi skupiny Jurajovi Ondrejčákovi, ktorý má prezývku Piťo, vymeral súd trest 18 rokov väzenia. Najvyšší súd SR mu v novembri 2014 trest znížil na 16 rokov.

Viac k témam: dohoda o vine a treste, piťovci, súdny proces, takáčovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Špecializovaný trestný súd bude v máji schvaľovať dohodu o vine a treste so šéfom piťovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko