Úrad špeciálnej prokuratúry sa pričlení ku Generálnej prokuratúre, podľa Danka je to najpravdepodobnejší scenár

Úrad špeciálnej prokuratúry sa pričlení ku Generálnej prokuratúre, podľa Danka je to najpravdepodobnejší scenár

3.12.2023 (SITA.sk) – Najpravdepodobnejší scenár vývoja situácie s Úradom špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) je jeho pričlenenie ku Generálnej prokuratúre SR.

„Všetko špeciálne je choré“

V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko. Vyjadril tiež názor, že systém fungovania špeciálnej prokuratúry podľa neho nie je štandardný.

„Všetko špeciálne je choré,“ povedal. Považuje to za duplicitu. S hľadiska funkčnosti podľa neho špeciálna prokuratúra i Špecializovaný trestný súd nemajú opodstatnenie a predstavujú finančnú záťaž, a myslí si, že čas na zrušenie prichádza.

Obe inštitúcie majú opodstatnenie

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je za zachovanie špeciálnej prokuratúry i Špecializovaného trestného súdu. Predseda KDH Milan Majerský si na základe výrokov iných politikov myslí, že v hre je zrušenie ÚŠP a prerozdelenie jej spisov medzi krajské prokuratúry.

Šéf kresťanských demokratov je toho názoru, že obe inštitúcie majú opodstatnenie i výsledky. Danko sa neskôr obrátil na Majerského s tým, že nik nezastavuje žiadne konania, tie by sa mali presunúť spolu s prokurátormi na krajské prokuratúry. Majerský na to reagoval tým, že Danko potvrdil jeho slová o presune spisov.

Viac k témam: Na telo, Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk – Úrad špeciálnej prokuratúry sa pričlení ku Generálnej prokuratúre, podľa Danka je to najpravdepodobnejší scenár © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko