Opozícia bude biť bandu so Sulíkom, myslí si Matovič. „Saskárov“ chce prosiť, aby neubližovali ľuďom

Opozícia bude biť bandu so Sulíkom, myslí si Matovič. „Saskárov“ chce prosiť, aby neubližovali ľuďom

25.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 25. septembra 2022, 17:34

Minister financií a šéf strany OĽaNO Igor Matovič neustále opakuje, že líder liberálov sa spája s opozíciou, aby koalícii robili zle.

„Opozícia si povedala, že so Sulíkom budú biť bandu v koalícii a budú ubližovať, ubližovať a ubližovať. Vtedy sa môže stať, že rozpočet na budúci rok neschválime,“ uviedol v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Verí v schválenie rozpočtu

Minister financií priznal, že on bude do poslednej chvíle veriť, že sa nájde aspoň pár poslancov, ktorí si povedia, že v tejto kritickej situácii predsa nemôžu politikárčiť a nechať ľudí v štichu a pomôžu, aby bol rozpočet schválený.

„A kto to bude? Ja pevne verím, že aj pán Tomáš si povie, že nebude ubližovať ľuďom a rozpočet podporí. Inak príde k totálnemu rozvratu štátu,“ skonštatoval Matovič.

„Ak neprejde rozpočet, tak potom sme v takej situácii, že rozpočtové provizórium sa ustáť nedá,“ dodal šéf OĽaNO, podľa ktorého oni žiadnu dohodu s nikým nerobili a spoliehajú sa na to, že si poslanci vrátane tých zo SaS uvedomia, že treba pomôcť ľuďom.

Hlas-SD chce predčasné voľby

Matovič doplnil, že chce ísť za „saskármi“ ako prvými a prosiť ich, aby neubližovali ľuďom a pomohli im.

„Cieľom Hlasu-SD a skutočnej opozície je, aby boli čo najskôr predčasné voľby, lebo už chceme ukončiť tento marazmus. Matovič tvrdí, že je tu nejaké spriahnutie so SaS-kou, ale už vyhlásila aj strana Smer-SD, aj Republika a aj nezaradení poslanci Valášek a ďalší, ale aj SaS-ka, že podporia odvolanie Igora Matoviča, ktoré sa tak bude v parlamente lámať iba na štyroch hlasoch Tarabovcov,“ povedal podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš, ktorý si nevie predstaviť, že na návrh SaS bude líder najsilnejšej koaličnej strany potupne odvolaný v parlamente z funkcie a OĽaNO a Igor Matovič s roztiahnutými rukami príjmu SaS naspäť do koalície.

Celému „divadlu“ sa dalo vyhnúť

Strana SaS v tlačovej správe v reakcii na slová Igora Matoviča napísala, že vylučuje akékoľvek dohody so stranou Hlas-SD na predčasných voľbách v súvislosti s podporou odvolávania Igora Matoviča.

„Igor Matovič opätovne klame a využíva klamstvo ako nástroj na zotrvanie vo svojej funkcii ministra financií. Celé leto sme deklarovali, že chceme ďalej vládnuť vo vláde Eduarda Hegera, no nie s Igorom Matovičom. Tento človek škodí celému Slovensku a uvedomujú si to všetci, nielen opozícia, ktorá sa podpísala pod návrh na jeho odvolanie. Odmietame preto akékoľvek tvrdenia, že sme obchodovali o predčasných voľbách. Je to lož. Celému divadlu sme sa však mohli vyhnúť, keby Igor Matovič nebol prilepený na svojej stoličke,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Odvolávanie Matoviča, Predčasné voľby, Štátny rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozícia bude biť bandu so Sulíkom, myslí si Matovič. „Saskárov“ chce prosiť, aby neubližovali ľuďom © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko