Dobroslav Trnka sa opäť postavil pred súd v kauze zatajovania nahrávky Gorila

Dobroslav Trnka sa opäť postavil pred súd v kauze zatajovania nahrávky Gorila

11.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 11. júla 10:13

Na Okresnom súde Bratislava I v pondelok pokračuje súdny proces s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom v kauze zatajovania nahrávky Gorila. Súd vytýčil termíny aj stredu 13. a štvrtok 14. júla.

Znalci aj zvukové záznamy

Na pondelok súd predvolal viacerých znalcov, ktorí sa majú vyjadrovať k medializovaným nahrávkam.

Naposledy sa vo veci malo pojednávať v apríli tohto roku, obžalovaný však súdu zaslal potvrdenie o hospitalizácii a zároveň lekárske správy dokumentujúce jeho zdravotný stav. Na pondelňajšie pojednávanie sa ale Trnka už dostavil.

Trnka vinu odmieta

Trnka je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súvislosti s utajovaním nahrávky Gorila, ku ktorej mal mať prístup v rokoch 2007 až 2014. Z rozhovorov na nahrávke mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru.

Trnka podľa obžaloby nahrávku ukrýval namiesto toho, aby ju odovzdal orgánom činným v trestnom konaní. Tým si ako verejný činiteľ, konkrétne generálny prokurátor a neskôr prokurátor, nesplnil povinnosť, ktorá mu vyplývala zo zákona, a to stíhať všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

Trnka pôsobil vo funkcii generálneho prokurátora v rokoch 2004 až 2011. Stíhaný je na slobode a vinu odmieta.

Viac k témam: Kauza Gorila, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Dobroslav Trnka sa opäť postavil pred súd v kauze zatajovania nahrávky Gorila © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko