Výsledok Hlasu v eurovoľbách ovplyvnila absencia Pellegriniho aj ideový posun k Smeru, uviedol sociológ Slosiarik (video)

Výsledok Hlasu v eurovoľbách ovplyvnila absencia Pellegriniho aj ideový posun k Smeru, uviedol sociológ Slosiarik (video)

10.6.2024 (SITA.sk) – Jedným z dôvodov horšieho výsledku strany Hlas-SD vo voľbách do Európskeho parlamentu je absencia bývalého predsedu Petra Pellegriniho.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Pre agentúru SITA to skonštatoval sociológ Martin Slosiarik s tým, že v prípade Hlasu jeho voliči najčastejšie hovorili, že v parlamentných voľbách stranu volili práve pre jej lídra. Druhým faktorom podľa Slosiarika môže byť ideový posun strany bližšie k strane Smer-SD.

„Možno aj samotní voliči nevnímali taký rozdiel medzi Smerom a Hlasom,“ povedal Slosiarik. Pripomenul pritom, že Smer už v minulosti dokázal prebrať časť voličov svojich koaličných partnerov.

„A ukazuje sa to tak pri Hlase ako aj pri SNS. Čiže nový predseda Hlasu-SD (Matúš Šutaj Eštok, pozn. SITA) bude mať pred sebou veľmi ťažnú úlohu stabilizovať ten elektorát a ponúknuť im niečo, čím sa možno môžu od toho Smeru odlíšiť,“ dodal Slosiarik. Strana Hlas-SD získala vo voľbách do Európskeho parlamentu 7,18 percenta hlasov a zabezpečila si tak jedno poslanecké kreslo. To obsadí Branislav Ondruš.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/rozhovor_slosiarik_eurovolby.mov.mp4

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Výsledok Hlasu v eurovoľbách ovplyvnila absencia Pellegriniho aj ideový posun k Smeru, uviedol sociológ Slosiarik (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko