Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou ÚŠP

Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou ÚŠP

5.12.2023 (SITA.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou Úradu špeciálnej prokuratúry.

Ako napísal na sociálnej sieti, bez ohľadu na to, aké rozhodnutie príjmu predstavitelia zákonodarnej a výkonnej moci v súvislosti s ÚŠP, spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr považuje za dehonestujúce a neprípustne degradujúce ich odbornú spôsobilosť.

„Prokurátori krajských prokuratúr vysoko kvalifikovane konajú v trestných veciach organizovaného zločinu, závažnej násilnej a ekonomickej trestnej činnosti, drogovej kriminality ako aj ako trestnej činnosti verejných činiteľov a práve z ich radov sa v podstatnej miere personálne kreoval a kreuje Úrad špeciálnej prokuratúry,“ zdôraznil Žilinka.

Vládna koalícia podľa medializovaných informácií chystá zmenu fungovania a prípadne aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Trestné veci, ktoré momentálne špeciálna prokuratúra dozoruje, by v takom prípade prešli do pôsobnosti krajských prokuratúr, čo kritizovali napríklad opoziční politici. Samotný generálny prokurátor podľa medializovaného stanoviska nepozná konkrétnu podobu zmien, ktoré chystá koalícia.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Prokuratúra
Zdroj: SITA.sk – Žilinka odmieta spochybňovanie schopností prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s agendou ÚŠP © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko