Americký šéf diplomacie Blinken vyzval Ukrajinu, aby sa nepodobala na Rusko. Hrozbu vidí najmä v korupcii

Americký šéf diplomacie Blinken vyzval Ukrajinu, aby sa nepodobala na Rusko. Hrozbu vidí najmä v korupcii

15.5.2024 (SITA.sk) – Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken zdôraznil, že Ukrajina potrebuje nielen poraziť Rusko na bojisku, ale aj zničiť korupciu v krajine, aby sa vyhla tomu, že by sa „stala ako Rusko“. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Blinken to povedal na akademickej pôde počas utorňajšej návštevy Kyjeva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Blinken vyzval ukrajinské úrady, aby pokračovali v reformách, aby boli nielen prijaté, ale aj implementované a mali hmatateľný vplyv na životy ľudí.

„Znamená to raz a navždy vykoreniť pliagu korupcie. Víťazstvo na bojisku zabráni Ukrajine stať sa súčasťou Ruska. Víťazstvo vo vojne proti korupcii zabráni tomu, aby sa Ukrajina stala ako Rusko,“ zdôraznil šéf americkej diplomacie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

„Obrana Ukrajiny proti korupcii musí byť rovnako silná ako jej vojenská obrana,“ dodal Blinken, pričom ako príklady takejto obrany uviedol nezávislé súdy, slobodné médiá, protikorupčnú infraštruktúru a slobodné a spravodlivé voľby.

Viac k témam: americký minister zahraničných vecí, Boj proti korupcii, nezávislé súdy, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Americký šéf diplomacie Blinken vyzval Ukrajinu, aby sa nepodobala na Rusko. Hrozbu vidí najmä v korupcii © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet