Dve tretiny Ukrajincov sú za oslobodenie celej krajiny vrátane Krymu, hoci by vojna trvala dlhšie

Dve tretiny Ukrajincov sú za oslobodenie celej krajiny vrátane Krymu, hoci by vojna trvala dlhšie

13.3.2023 (SITA.sk) – Dovedna 64 % Ukrajincov je presvedčených, že je potrebné pokúsiť sa oslobodiť celé územie Ukrajiny vrátane Krymu, aj keby to malo znamenať dlhšiu vojnu a menšiu podporu Západu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyplýva to z prieskumu Kyjevského medzinárodného sociologického inštitútu (KIIS), o ktorom informuje portál Ukrajinská pravda.

Naopak, 24 % sa prikláňa skôr k možnosti, že Ukrajina by sa mohla zdržať vojenských operácií na Kryme výmenou za oslobodenie a ochranu všetkých území vrátane Donbasu, akurát s výnimkou spomenutého Rusmi okupovaného polostrova Krym. Ďalších 8 % opýtaných nevedelo na túto tému odpovedať.

Prieskum sa uskutočnil telefonicky od 22. februára do 6. marca, zapojilo sa doň celkovo 2007 respondentov žijúcich vo všetkých oblastiach Ukrajiny okrem Krymu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Sociológovia z uvedeného inštitútu už skôr v prieskume zistili, že veľká väčšina Ukrajincov považuje akékoľvek územné ústupky za neprijateľné. Podľa najnovších údajov KIIS je len 9 % Ukrajincov vo všeobecnosti pripravených na ústupky, zatiaľ čo 87 % je proti akýmkoľvek ústupkom.

Viac k témam: Krym, Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Dve tretiny Ukrajincov sú za oslobodenie celej krajiny vrátane Krymu, hoci by vojna trvala dlhšie © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet